Pistonlu Kompresör Periyodik Kontrolü

Pistonlu kompresörler basınçlı hava veren makinelerdir. Basınçlı hava ihtiyacının olduğu yerlerde kullanılan kullanılan pistonlu kompresörler ekonomiktir.

Ortamda bulunan havayı sıkıştırarak basıncını arttıran pistonlu kompresörlere pistonlu kompresör denmektedir. Düşük basınçlı kompresörler için tek, yüksek basınçlı kompresörler için iki kademeli pistonlu kompresörler kullanılmaktadır. Bu kompresör çeşidi termodinamik verimi en yüksek olan kompresör çeşididir. Pistonlu kompresörler açık tip ve hermetik tip olmak üzere ikiye ayrılırlar. Pistonlu kompresörler pozitif yer değişimi prensibine göre çalışırlar. Yüksek basınçta çalışan bu kompresörlerin mutlaka bakımları yapılmalıdır.

Pistonlu kompresörler İş ekipmanları kullanımında sağlık ve güvenlik şartları yönetmeliğine tabiidir. Bu yönetmelikte belirtilen standartlara göre yapılan kontroller avrupa standartlarıdır. İlgili standartlara göre yapılan kontroller sonucunda Femko mühendisleri firmanız için kontrol raporu hazırlar ve firmanıza sunarç-.

Diğer Hizmetlerimiz