Gazlı Yangın Söndürme Sistemleri

Gazlı yangın söndürme sistemlerinde kullanılan gaz dünya üzerindeki en temiz gazdır. İnsanlara zarar vermeyen, elektriksel iletkenliği bulunmayan ve kullanımı sonrasında toksit madde bırakmayan gazdır. Bu gazlı yangın söndürme sistemleri bilgi işlem odalarında, data center’larda, jeneratör ve elektriksel odalarda çıkan yangınları söndürmek için kullanılır.

İletken olmayan, renksiz ve kokusuz olan bu gaz çeşidi gaz söndürme cihazları ile kullanıldığında ozona zara vermez. Yangın anında gaz söndürmek için kullanılan gazlı söndürme cihazları yangın esnasında her an hazır durumda olmalıdır.

Zira her an oluşabilecek yangınlarda yangına müdahalede geç kalınabilir ve büyük zararlar ortaya çıkabilir. Bu nedenle gazlı yangın söndürme sistemleri kontrolleri ilgili yönetmeliğe ve standartlara göre yapılmalıdır. İş sağlığı ve güvenliği ekipmanları kullanımında sağlık ve güvenlik şartları yönetmeliğine göre kontroller yapılmalıdır.

Akredite olan Femko kuruluşumuz gazlı yangın söndürme sistemleri kontrollerini gerçekleştirerek uygunluk raporu hazırlamaktadır.

Diğer Hizmetlerimiz