Kompresör Tankı Periyodik Kontrolü

Kompresör tankları kompresörün çıkışında verdiği basıncı absorbe eder. Kompresördeki basıncı sabitleyen kompresör tankı fazla olan havayı kendi içerisinde depolar. Kısacası sabit bir basınçlı kompresör kullanmak için üretilen kompresör tankı içerisinde barındırdığı hava nedeni ile içerisinde yoğunlaşan hava zamanla tank içerisinde su oluşmasına da sebep olur. Kompresör tankı bu suyu da dışarı atarak tankın güvenli çalışmasını sağlar.

Kompresör tankında tank ile beraber manometre, emniyet valfi gibi ekipmanlar kullanılmaktadır. Güvenlik amaçlı kullanılan bu ekipmanlar ile beraber kompresör tanklarının bakım ve periyodik kontrolleri yapılmalıdır. Özellikle Akredite kuruluşlara yaptıracağınız kontroller İş ekipmanları kullanımında sağlık ve güvenlik şartları yönetmeliğine tabi olacaktır. Bu yönetmelikteki ilgili standartlara göre yapılan kontrollere göre periyodik kontrol süresi de belirtilmiştir.

Femko uzman mühendisleri ile gerçekleştirdiği kompresör tankı kontrolleri sonucunda firmanız için uygunluk raporu hazırlamaktadır.

Diğer Hizmetlerimiz