Köpüklü Yangın Söndürme Sistemleri Periyodik Kontrolü

Köpüklü yangın sistemleri diğer söndürme sistemlerine göre farklıdır. Köpük yanıcı sıvı kimyasal yakıtları söndürmede kullanılır. Metal yüzeyi ve girdiği yeri soğutarak yanıcı madde ile oksijeni keserek yanmayı engeller.

Manuel ve otomatik köpüklü yangın söndürme sistemleri limanlarda, boya imalathanelerinde, uçak hangarlarında, petro kimya tesislerinde, limanlarda ve yakıt aktarma istasyonlarında kullanılır. Köpüklü yangın söndürme sistemleri sprinkler, tank söndürme, köpüklü monitör, köpük jeneratörü ve köpüklü yangın dolapları köpüklü yangın söndürme sistemlerine örneklerdir.

Köpüklü yangın söndürme sistemleri her an çalışması ve hazır olması gereken sistemlerdir. Oluşabilecek her hangi bir yangında anında devreye girecek olan bu sistemler büyük yangınların önüne geçer. Bu nedenle köpüklü yangın söndürme sistemlerinin kontrolleri mutlaka yapılmalıdır. İlgili yönetmeliğe ve standartlara göre köpüklü yangın söndürme sistemleri kontrolleri yapılmalıdır. Akredite kuruluşlara yaptıracağınız kontroller avrupa standartlarındadır.

Diğer Hizmetlerimiz