Boyler Tankı Periyodik Kontrolü

Günlük yaşantımızda sıcak suyumuzu kombiden, termosifondan ve şofben gibi ısıtma sistemlerinden almaktayız. Merkezi sistemlerde kullanılan Boyler 90 dereceye kadar suyu barındırıp sisteme verebilmektedir. Korozyona ve paslanmalara karşı dayanıklı olan boyler tankları farklı sıcaklıklarda su elde edilebilir.

Değişik ısı kaynaklarından alınan suyu depolamaya ve ihtiyaç halinde kullanılmaya yarayan boyler tankının kullanım alanlarına göre farklı çeşitleri mevcuttur. Elektrikli, hızlı, kombi, gömlekli ve klasik tip yani cidarlı boyler çeşitleri bulunmaktadır.

Kullanım alanlarına göre farklılık gösteren boyler tankları apartman, askeri binalar, fabrika, hastane ve hotellerde kullanılır. Genel olarak bu tip binalarda sıcak su ihtiyacını karşılamak için kullanılan boyler tankı kontrolleri İş ekipmanları kullanımında sağlık ve güvenlik şartları yönetmeliğine ve bu yönetmelikte belirtilen standartlara göre kontrolleri yapılmalıdır. Boyler tankı kontrol süreleri ilgili yönetmelikte belirtilen standartlarda aksi belirtilmediği sürece periyodik kontrol süresi 1 yıl dır.

Femko mühendisleri Boyler tankı kontrolleri sonucunda firmanız için uygunluk raporu hazırlayarak firmanıza sunar.

Diğer Hizmetlerimiz