Gezer Köprülü Vinç Periyodik Kontrol

Gezer köprülü vinçler çift kiriş üzerine yerleştirilen ve yüksek tonajlı ağırlıkları kaldıran vinçlerdir. Genellikle depolarda, fabrikalarda, barajlarda, atölyelerde ve silolarda kullanılan gezer köprülü vinçler tek ve çift kirşli kolonlara yerleştirilerek çalışır.

Gezer köprülü vinçler kirişler arasında hareket ettirilerek yükleri taşır. Bu vinçler tamamen yük taşıma amaçlı dizayn edilmiştir. Gezer köprülü vinçler iş ekipmanları kullanımında sağlık ve güvenlik şartları yönetmeliğine tabiidir. Bu yönetmelikte yapılan kontrollere göre gezer köprülü vinçler uzun yıllar kullanıldığı gibi en önemlisi de iş sağlığı ve güvenliğini sağlamış olur. Uzman mühendisler ile yapılan kontroller her zaman işletmenizin yararına olacaktır.

Vinçlerin periyodik kontrollerinde yapılacak olan statik deneyde deney yükü, beyan edilen yükün en az 1,25 katı, dinamik deneyde ise en az 1,1 katı olması gerekir. Gezer köprülü vinç kontrolleri standartlarda aksi belirtilmediği sürece periyodik kontrol süresi 1 yıl dır.

Vinçlerin periyodik kontrolünde uygulanan yük testlerinin “ASME B30.17” standardına uygun olarak nominal yükte yapılması durumunda; gerçekleştirilen periyodik kontrole ek olarak vinçler, yılda en az bir kez uygun tahribatsız muayene yöntemleri ile kontrol edilir ve nominal yüke maruz bırakarak vinçlerin taşıyıcı kirişlerinde sehim kontrolü yapılır.

Diğer Hizmetlerimiz