Araç Kaldırma Platformu Periyodik Kontrol

Araç kaldırma platformu yerden belli bir yüksekliğe kadar araçları kaldıran sisteme denir. Araçları yüksek katlı binalara veya yüksek yerlere kaldırmada kullanılan araç kaldırma platformları çelik konstrüksiyon malzemeden üretilmiştir. Zemine ve çukura montajı yapılan araç kaldırma platformları aşırı yüklere karşıda güvenliklidir.

Sadece araç kaldırma amaçlı üretilen kaldırma platformları özellikle bodrum katları araç otoparkı kullanmak, yüksek katlı binalarda showroom’u olanların kullandığı bir sistemdir. Çok güvenli üretilen araç kaldırma platformlarının güvenlik amaçlı mutlaka periyodik olarak kontrolleri yapılmalıdır.

Hidrolik sistem ile çalışan araç kaldırma platformları İş ekipmanları kullanımında sağlık ve güvenlik şartları yönetmeliğine ve bu yönetmelikte belirtilen standartlara göre kontrolleri yapılmalıdır. Yapılan bu kontroller sonucunda uygunluk raporu hazırlanır.

Hazırlanan uygunluk raporu Femko mühendisleri tarafından büyük bir titizlikle hazırlanmaktadır. Tecrübeli ekibi ile kaldırma ve iletme ekipmanlarının kontrollerini sağlayan Femko akredite olmuş bir kuruluştur.

Diğer Hizmetlerimiz