Halatlı Zincir Çektirme Periyodik Kontrolü

Çelik halatlı zincir çektirme herhangi bir cismi çekme işlemini yapması için kullanılır. Elektrik motoru ile çalışan bu sistemde tonlarca ağırlıktaki yükler kolayca çekilir.

Araba kurtarmada, yük çekmede veya herhangi bir çekme işleminde tercih edilen bu sistem mobil olarak bir araç üzerine de yerleştirilebilir. Çelik malzemeden üretilen zincirler tonlarca ağırlıktaki yüklere karşı dayanıklıdır. Kaldırma iletme ekipmanları kategorisinde değerlendirilen halatlı zincir çektirme kontrolleri ilgili yönetmeliğe göre standartlarda aksi belirtilmediği sürece periyodik kontrol süresi 1 yıl dır.

Halatlı zincir çektirme İş ekipmanları kullanımında sağlık ve güvenlik şartları yönetmeliğine ve bu yönetmelikte belirtilen standartlara göre kontrolleri yapılmalıdır. Femko belgelendirme kuruluşu tüm halatlı zincir çektirme ekipmanlarının kontrollerini büyük bir titizlikle yapmaktadır.

Yapılan bu kontroller sonucunda periyodik kontrol raporu hazırlanır. Hazırlanan rapor doğrultusunda eksiklikler tamamlanarak halatlı zincir çektirmenin ömrüde uzatılmış olur.

Diğer Hizmetlerimiz