Damperli Kamyon Periyodik Kontrolü

Damperli kamyonlar günlük hayatımızda sıkça karşılaştığımız araçlardır. İnsanların kaldıramayacağı ve taşıyamayacağı ağır yükleri damperine alan damperli kamyonlar günümüzde çok işe yaramaktadır. Kamyonların arkasında bulunan damperlier ağır yükleri boşaltmak için yukarı doğru kaldırarak boşaltır. Damperli kamyonlar trafikte seyir halinde oldukları için mutlaka bakım ve kontrolleri yapılmalıdır.

Seyir halinde iken kamyonun damperini kaldıran hidrolik sistem kendi kendine kalkması durumunda kazalara neden olacağı için mutlaka kontrolleri yapılmalıdır.  Kaldırma iletme ekipmanları kullanımında sağlık ve güvenlik şartları yönetmeliğine ve bu yönetmelikte belirtilen standartlara göre kontrolleri yapılmalıdır. Avrupa standartları olan bu standartlara göre damperli kamyon kontrolleri standartlarda aksi belirtilmediği sürece periyodik kontrol süresi 1 yıl dır.

Femko mühendisleri gerçekleştirdikleri damperli kamyon kontrolleri ile firmanız için uygunluk raporu hazırlar. Hazırlanan periyodik kontrol raporu damperli kamyonun ne tür eksiği olup olmadığını belirtir.

Diğer Hizmetlerimiz