Hava Tankı Periyodik Kontrolü

Hava tankı kompresör çıkışındaki basıncı absorbe eder. Basınçlı havayı kontrol eden hava tankı fazlalık basıncı kendi içerisinde barındırır. Ayrıca aniden değişen hava basıncını kontrol altına alan hava tankı herhangi bir kazaya sebebiyet vermemek için kullanılan önemli bir depo tankıdır.

Hava tankının diğer bir güzel özelliği ise basınçlı havanın oluşturduğu suyu dışarı atmasıdır. Oluşan suyu dışarı atan hava tankının mutlaka bakım ve periyodik kontrolleri yapılmalıdır. Zira yüksek basıncı kontrol eden ve bu basıncı içinde barındıran hava tankında oluşabilecek patlamalar nedeniyle kazalar ortaya çıkabilir.

Kazaların önüne geçmek ve performansı arttırmak için hava tankı kontrolleri zamanında yapılmalıdır. Hava tankı periyodik kontrolü İş ekipmanları kullanımında sağlık ve güvenlik şartları yönetmeliğine ve bu yönetmelikte belirtilen standartlara göre kontrolleri yapılmalıdır.

Femko mühendisleri Basınçlı hava tankı kontrollerini mühendis ekibi ile büyük bir titizlikle gerçekleştirmektedir. Hava tankı kontrolleri ilgili yönetmelikte belirtilen standartlara göre yapılmalıdır.

Diğer Hizmetlerimiz