Genleşme Tankı Periyodik Kontrolü

Kombi ve kazan gibi yüksek sıcaklıklarda oluşan suyun fazlalığını almak için kullanılır. Sistemin zarar görmemesi için kullanılan genleşme tankı çok dikkat edilmesi gereken hassas bir tanktır. Sistemde bulunan sıcak suyu dengeleyen genleşme tankı sistemdeki soğuyan suyun üzerinde içerisindeki suyu boşaltır.

Yaklaşık 80-90 dereceye kadar çıkan sıcak suyu içerisinde barındırabilen genleşme tankı ani basınç değişimlerini engeller. Genleşme tankları İş ekipmanları kullanımında sağlık ve güvenlik şartları yönetmeliğine ve bu yönetmelikte belirtilen standartlara uygun olarak kontrolleri yapılır. Yapılan kontroller genleşme tankının ömrü uzar. Ömrü uzadığı gibi herhangi bir kazaya da sebebiyet vermez.

Kazaların önüne geçmek can ve mal kaybını engellemek amacıyla yapılan periyodik kontroller İş ekipmanları kullanımında sağlık ve güvenlik şartları yönetmeliğine ve bu yönetmelikte belirtilen ilgili standartlara göre kontrolleri yapılır. Femko uzman mühendisleri ile gerçekleştirdiği genleşme tankı kontrolleri sonucunda genleşme tankı kontrollerini gerçekleştirmektedir.

Diğer Hizmetlerimiz