Araç Kaldırma Lifti Periyodik Kontrol

Araç kaldırma lifti adından da anlaşılacağı gibi araç kaldırma işlemi yapmaktadır. Oto tamircilerinde bulunan araba kaldırma liftleri yani asansörleri 2 ve 4 ton ağırlıkları kaldırabiliyor.

Araç kaldırma lift’lerinin periyodik kontrolleri yapılması ve bu kontrollerin yönetmeliğe uygun olarak yapması gerekmektedir. İş yerinizde çalışanlarınızın güvenliğini ve araç kaldırma lift’lerinin verimliliğini arttırmak için periyodik kontrolünü yaptırınız.

Yönetmelik

6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında, “İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği “ne göre, teknik hizmetlerinin güvenirliliğini ve yeterliliğini onaylatmak ve kurumsallaştırmak amacıyla, işletmenizde bulunan tüm araç kaldırma lifti ve servis liftlerinin yıllık periyodik kontrollerini TS EN ISO/IEC 17020 standardına uygun bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Bu kontroller ve raporlama işlemleri, kaldırma ve/veya iletme makinaları kapsamında; TS EN 1493 standartlarında belirtilen kriterlere uygun olarak yapılır.

Araç Kaldırma Lifti Periyodik Kontrol

Femko, uzman ekip ve ekipmanları ile gerçekleştirdiği araç kaldırma liftlerinin ve servis liftlerinin muayenelerinde, ilgili ekipmanın ve yardımcı ekipmanların kaldırma işini güvenli olarak gerçekleştirebildiğini, ekipmanın test gerekliliklerini sağladığını kontrol ederek, tespit edilen eksiklikleri, uygunsuzlukları veya tehlikeli durumları raporlar.

Diğer Hizmetlerimiz